Majsterkowanie, ręczne robótki, rysowanie, rozplanowywanie budżetu domowego. Wszystkie te zajęcia wymagają odpowiedniej przestrzeni. Co, jeśli do dyspozycji pozostaje nam malutki kącik w naszym m3 i nie mamy pomysłów na, to jak sprytnie go zagospodarować, aby praca w nich była przyjemna. Projektowanie wnętrz jest ciekawe, kiedy wszystko dokładnie zaplanujesz. A kiedy w grę wchodzi miejsce, w którym w skupieniu, oddasz się swoim pasjom, staje się to podwójnym wyzwaniem.

Projektowanie wnętrza salonu z oddzielną strefą do pracyaranzacja_salonu

Pomysłów na urządzenie wygodnego kąta do pracy w małym pomieszczeniu jest dużo, ale na dużą uwagę zasługuje delikatna separacja tego miejsca. Możemy to zrobić, instalując lekki i nieprzytłaczający parawan, który nas zasłoni. Spotęguje to wrażenie intymności, ale i ukryje tę strefę przed okiem przypadkowego gościa, który wpadł na kawę nieproszony, zastając nas w rozgardiaszu i ferworze pracy.

Dobrze do tego celu nadaje się niewielki regał, który dodatkowo można wypełnić książkami lub innymi przedmiotami, niezbędnymi do wykonywania naszego zajęcia. Tak zaprojektowana wnętrze, doskonale spełni wymogi osoby, lubiącej połączenie przyjemnego z pożytecznym. Bardzo zaawansowanym rozwiązaniem jest zbudowanie wąskiej ścianki działowej z bardzo popularnego regipsu, choć dobór materiałów jest nieograniczony. Ale lepszą koncepcją wydaje się hit na rynku desigerskim–ażurowe panele. Tanie, oryginalne i niezwykle estetyczne. Doskonale sprawdzą się w małym mieszkaniu.

Triki zastosowane do urządzenia wnętrz z wykorzystaniem biurka

Bez biurka do pracy ani rusz. Zwłaszcza jeśli majsterkujesz albo zdarza ci się wziąć pracę do domu. Posiadanie małej przestrzeni wcale nie jest przeszkoda do tego, żeby sprawić sobie wygodne biurko. Wychodząc temu zadaniu naprzeciw, możemy wykorzystać kilka trików na ciekawy kamuflaż, tego tak potrzebnego mebla.

Pierwszym rozwiązaniem na funkcjonalnie zaaranżowane małe pomieszczenie, z prywatnym kącikiem do zajęć, może być zamontowanie drewnianej płyty na zawiasach, na jednej z półek regału, która mogłaby spełniać funkcję biurka. Możemy również tak zaprojektować parapet albo przestrzeń w okolicy okna, aby służyło nam jako miejsce do pracy. Dodatkowym atutem będzie dogodne oświetlenie za pomocą najbardziej przyjaznego nam światła dziennego.

Pomysłów na ciekawy aranż małego pomieszczenia z kątem do pracy jest wiele, ale tylko od Ciebie zależy w jakim wnętrzu poczujesz się najlepiej.